A magokban megtalálható a ’procyanidin’ nevű értékes vegyület, mely egyaránt javítja a véráramlást, a bőr állapotát. Megfigyelték gyulladáscsökkentő és immunerősítő hatékonyságát. Az antioxidáns hatású bioflavonoidok, fenolos vegyületek (resveratrol – főleg a vörös és kék szőlőben), de A -és C-vitamin úgyszintén kimutathatóak az aprócska magokban.
Érdekesség, hogy a szőlőmagokkal Szentgyörgyi Albert, Nobel-díjas tudósunk már a paprikát érintő felfedezése előtt (C-vitamin) kísérletezgetett. Szentgyörgyi leírta, hogy a szőlőmag igen jó hatással lehet az emberi szervezetre, mint az antioxidánsok remek forrása.
A napérlelte szőlőszemek magjaiból hidegen sajtolással készült olajban a szőlőmag tápanyagai szinte teljes egészében megmaradnak: mint az antioxidánsok, az E-vitamin, vagy éppen a linolsav.
Más eljárásokkal (melegsajtolás, egyéb olcsóbb nagyüzemi módszerek) ellentétben a hidegen sajtolással 100%-osan natúr terméket állítanak elő. Nem alkalmaznak vegyi anyagokat, tartósítószereket, színezékeket!
A hidegen sajtolás a lehető legkíméletesebb eljárás, mely során olyan növényi olajok készülnek, amelyek fogyasztása a megőrzött értékes tápanyagok miatt az emberi szervezetre is jótékony hatással lehet.
A szőlőmagolaj jelentőségéről árulkodó, hogy a feljegyzések szerint a kezdetleges előállítással kinyert szőlőmag olajának a forgalmazása már évszázadokkal korábban, II. Miksa császár (1564-1576) uralkodása alatt kizárólagos császári monopóliumnak számított a Német-Római Császárságban...
A hidegen sajtolással kinyert olaj gazdag bioaktív anyagokban, antioxidánsokban, bioflavonokban, telítetlen zsírsavakban - linolsavban (másik nevén Omega-6 zsírsav). Más olajfélékhez viszonyítva E-vitamin tartalma kiemelkedő.
Könnyen emészthető, koleszterinmentes, fogyasztása jotékonyan hathat az emberi szervezet egészségére.
Egyes kutatások eredményei azt mutatták, hogy a szőlőmagolaj antioxidáns hatása 50-szer nagyobb mint az E-vitaminnak, és nagyjából 18-szor jobb még a C-vitamin hasonló mutatójánál is.
Szőlőmagolajat fogyasztva javíthat az erek állapotán, erősítve a hajszálereket, fokozva a véráramlást. Mint kardioprotektív hatású készítmény csökkentheti a szívinfarktus és a szélütés veszélyeit. Tudományos tapasztalatok szerint szőlőmagolajat fogyasztva csökkenthető lehet az LDL (rossz)-koleszterin szintje a szervezetben...
Tapasztalták azt is, hogy jót tesz a szemnek, javíthat a látáson, megelőzheti pl. a szürkehályog kialakulását.
Antioxidáns hatásának köszönhetően, lassíthat az öregedési folyamatokon.
Külsőleg bőr -és hajápolásra, arckezelésre egyaránt kitűnő, természetes választás a szőlőmagolaj.
Önmagában már a sötétített üvegcse jelzésértékű lehet, hogy a terméket ne tegyük ki erős napsugárzásnak. –Értékes linolsavtartalma károsodhat a nap sugarai hatására. Ha nem is hűtőben, de tartsuk száraz és hűvös helyen. A fogyasztás után értelemszerűen az üvegcsét gondosan zárjuk le. Minőségét megőrzi az üveg hátoldalán jelzett időpontig.
Kevesen tudják, de talán még kevesebben gondolják, hogy a szőlőmagolajnak más hasonló, jótékony hatású növényi olajjal (lásd. mákolaj, lenmagolaj) ellentétben sokkal, de sokkal magasabb a füstpontja (250°C), ezért jól tolerálja a sütési/főzési hőmérsékletet. Más kérdés, hogy a telítetlen zsírsavak már kevésbé kedvelik a hevítést...
Amellett, hogy önmagában egyre népszerűbb fogyasztani, leginkább saláták, mártások és öntetek készítéséhez használják. A kozmetikában arcápolók, bőrradírok alapjául előszeretettel alkalmazzák. Otthon is könnyen lekészíthető, természetes bőrápolók alapja lehet.
IDE KATTINTVA megtalálja otthon is könnyedén elkészíthető, szőlőmagolajos-bőrápolók receptjét!A napi adagolás lényegében 1 teáskanáltól – 1evőkanálnyi mennyiségig (bátran) változtatható. Nagyjából 1, max 2 hónapos folyamatos kúrához elegendő a 250ml-es kiszerelés.
Akiknél a szőlő valamilyen allergiás reakciót vált ki, azoknak a szőlőmagból készült olaj sem ajánlott. Vérhigítók, vérnyomás -és koleszterincsökkentő gyógyszerek szedése esetén amennyiben elkezdené a szőlőmagolaj fogyasztását, mindenképpen konzultáljon kezelőorvosával.
1-1 teáskanállal naponta gyerekeknek is ajánlott. Kellemes íze miatt kevesen fognak óckodni a fogyasztásától. Érdekesség, hogy akár bébiételbe keverve is ajánlott.
Szőlőmagolaj 250 ml | = | 2.971 Ft |
Szőlőmagolaj 3 x 250 ml | = | 7.521 Ft |
Tökmagolaj 250 ml | = | 3.971 Ft |
Polifenolok 900 mg / 100g
Omega-6 (linolsav)69%
E-vitamin80 mg / 100g
Fitoszterolok392 mg / 100g
Sztearinsav3,7%
Palmitinsav6,5%
ÖSSZES ÖSSZETEVŐ részletesenFokozza a szívének és az ereinek hatékonyságát szőlőmagolajjal!
Javítson bőrének állapotán, a külsején szőlőmag olaj alkalmazásával.
1 teáskanál / nap
3 - 4 kúra évente
1 teáskanáltól 1 evőkanálig / nap
3 - 4 kúra évente
1 teáskanáltól 1 evőkanálig / nap
3 - 4 kúra évente
Vegye fel a harcot az öregedéssel! A Szőlőmagolaj antioxidánsai elbánnak az öregedést okozó szabadgyökökkel.
Szerezze vissza fiatalosságát természetesen Szőlőmagolajjal!
Szőlőmagolajjal az öregedés ellenMás természetes olajokkal, gyümölcsökkel: Olivaolaj • Napraforgóolaj • Repceolaj • Meggy • Málna